Evde parazitlerin vücudunu temizlemenin etkili yöntemleri

Vücudumuzda kaç parazit yaşadığını nadiren düşünüyoruz - İnternette tüm bunları kendi gözlerinizle görebileceğiniz birçok video var.

İlk etapta, elbette, helmintiyazis daha şiddetli bir aşamaya dönüşene kadar varlığından şüphelenmeyebileceğimiz helmintler (solucanlar) ve gastrointestinal sistem ve diğer organların çalışmasındaki rahatsızlıklar, rahatsızlık ve kötü sağlık vardır. ekoloji de dahil olmak üzere herhangi bir şeye atfedilir.

Parazitlerin vücudunu neden ve ne zaman temizlemeli?

Yıllar geçtikçe vücudumuzda birçok toksin ve toksin birikir; parazitlerin ömrü boyunca da bir çok toksin salınır ve onu yavaş yavaş zehirler.

Birçoğu doktorlara gitmeyi sevmez ve solucanların varlığını bilerek bile kendilerini temizlemeyi tercih eder.

Ancak evde parazitlerden vücudu temizlemek sadece son derece önemli bir olay değil, aynı zamanda kesin bilgi gerektirir.

insan vücudundaki parazitler

Parazitler, herkesin bildiği helmintlerle birlikte, sayıları onlarca ve yüzlerce olan çeşitli mantarları, virüsleri, protozoaları vb.

Ve solucanlar mutlaka gastrointestinal sistemde yaşamazlar; kalbe ve beyne kadar herhangi bir organ, bir dizi türünün lokalizasyon yeri olabilir.

İnsan vücudundaki hayati faaliyetleri, onu sadece gıda ile sağlanan bazı besinlerden mahrum etmekle kalmaz, aynı zamanda parazitler tarafından salgılanan toksinler tarafından zehirlenmesine de neden olur.

Parazitlerin, özellikle solucanların varlığı, aşağıdaki belirtilerle gösterilebilir:

 • karın ağrısı, mide bulantısı, bazen kabızlık ve / veya ishalin eşlik ettiği gastrointestinal sistem disfonksiyonu;
 • iştah artışı veya tersine iştah azalması ile vücut ağırlığında keskin bir değişiklik (çoğunlukla azalma yönünde, ancak bazen aşırı kilo görünebilir);
 • sürekli yorgunluk, halsizlik, uyuşukluk ve aynı zamanda uykusuzluk hissi;
 • sık sık baş ağrısı;
 • karaciğer ve safra kesesinin işleyişindeki bozukluklar;
 • kandaki hemoglobin seviyesinde anemiye kadar bir düşüş;
 • daha önce belirtilmeyen alerjilerin belirtileri, çoğunlukla deri döküntüsü şeklinde;
 • azalmış bağışıklık savunması.

Ancak, daha önce de belirtildiği gibi, inanılmaz sayıda helmint türü vardır ve etkili tedavi için vücutta hangi tür parazitlerin olduğunu bulmak gerekir.

Laboratuvar testleri olmadan bu imkansızdır ve ilk seferde her zaman güvenilir bir sonuç vermezler, bu nedenle vücudu temizlemeye başlamadan önce gerekli testleri birkaç kez geçmeniz şiddetle tavsiye edilir.

Unutulmamalıdır ki, en tehlikeli helmintiyazis, asemptomatik bir seyir ile karakterizedir ve yalnızca zamanında tespit edilmesi çoğu zaman ölümü önleyebilir.

Ancak helmintiyazis bu tür ölümcül sonuçları tehdit etmese bile, yaşamı tamamen zehirleyebilir, bu da evde herhangi bir uygun araç, ilaç veya halk ilaçları ile ondan kurtulmanın gerekli olduğu anlamına gelir.

Nereden başlamalı? Birincisi, doktora gitmekten ve onun reçete ettiği testleri geçmekten. İkincisi, temizlik sadece vücudun kendisinde değil, aynı zamanda çevredeki alanda da gereklidir, çünkü helmint yumurtaları tozlu halılardan, yer döşemelerinden, yatak çarşaflarından, mobilya yüzeylerinden vb. ve evde uzun süre canlı kalır.

vücuttaki parazitlerin teşhisi

Ayrıca gereklidir:

 • özellikle kişisel hijyen önlemlerine dikkatle uyun;
 • et ve balık gibi gıdaları yeterli ısıl işleme tabi tutmak, sebze ve meyveleri uygun şekilde yıkamak;
 • evcil hayvanlarda düzenli olarak solucanlar yürütür.

Elbette bunlar, helmintiyaziyi önlemeye yönelik tüm önlemler değildir, ancak bunlar bile yeniden şarj olma riskini azaltmaya yardımcı olacaktır.

Vücut temizleme yöntemleri

Hiç kimse, özellikle evde en iyi temizliğin ne olduğunu kesin olarak söyleyemez.

İlaçlar daha hızlı hareket eder, çoğu genellikle bir kez alınır, genellikle iki hafta sonra tekrarlanarak alınır, ancak kontrendikasyonlarını ve yan etkilerini unutmayınız.

Halk ilaçları ile tedavi, kural olarak, bir ila birkaç hafta arasında bir kursta gerçekleştirilir, ancak daha yumuşaktır.

Vücudu evde parazitlerden temizlemenin bir yolunu seçmeden önce, tarifi, dozaj rejimini, olası kontrendikasyonları öğrenmeniz ve teşhis edilen belirli bir helmintiazis türüne karşı en etkili olanı seçmeniz önerilir. sende veya sevdiklerinde

Lütfen bazı ürünlerin çocuklar için uygun olmadığını, ayrıca tam dozaj ve dozaj rejimini öğrenmek ve bunları değiştirmemek gerektiğini unutmayın.

Herhangi bir çareye karşı bireysel hoşgörüsüzlük bulunursa, tedavi durdurulmalı ve başka bir tane seçilmelidir.

Semenova'ya göre vücudu parazitlerden temizleme hakkında mükemmel yorumlar. Temel olarak, toksinlerden kurtulmak için doğru beslenme ve tatlılar, unlu mamuller ve hamur işleri tarafından oluşturulan parazitleri kendileri için uygun bir besin ortamından yoksun bırakma da dahil olmak üzere çeşitli yönleri içeren parazitlerin vücudunu temizlemek için kendi kapsamlı yöntemini geliştirdi. diğer ürünler.

Etkili temizlik için bol sıvı içeren (günde en az 2 litre su) vejetaryen bir diyete geçmek en iyisidir.

Helmintiyazisin türü doğru bir şekilde teşhis edildiğinde, belirli bir parazitin yaşam döngüsüne bağlı olarak belirli bir süre sonra antiparaziter programın tekrarlanması gerekecektir.

Kural olarak, kendisi ölür, ancak larvaları ve yumurtaları vücutta kalabilir, bu da solucandan sonra bile yetişkinlere dönüşecektir.

Bu nedenle, kursun 18-20 gün arayla birkaç kez tekrarlanması gerekecektir: örneğin, kıl kurtları ile - iki kez ve yuvarlak kurtlar ve kırbaç kurtları ile - dört.

İlaçlar

Şu anda parazitlere karşı birçok ilaç var: bazıları belirli helmint türlerine, örneğin yuvarlak veya tenyalara veya parazitlere karşı etkilidir, diğerleri ise geniş bir etki yelpazesine sahiptir.

insan vücudundaki parazitlere karşı haplar

Bu, elbette, tam bir liste değildir, ayrıca, birçok ilacın, uygun dozajda çocuklar için analogları vardır.

Bununla birlikte, etkinin etkinliğinin kaçınılmaz olarak, içlerinde bulunan ilaçların toksisitesi nedeniyle vücut için daha fazla veya daha az ölçüde olumsuz sonuçlara neden olduğu anlaşılmalıdır.

Bu nedenle, hem helmintiyazisin hem de ilaçların sonuçlarını en aza indirmek için tedavi genellikle üç aşamada karmaşık bir şekilde gerçekleştirilir: hazırlık, aslında antelmintik ve onarıcı.

Karmaşık tedavi, parazitlerin toplu ölümlerinden kaynaklanan zehirlenmeyi önleme yollarını içerir; ayrıca parazitlerin vücut üzerindeki olumsuz etkilerinin üstesinden gelmeye yardımcı olurlar.

Popüler halk ilaçları

Evde parazitlerin vücudunu temizlemek için, başta yanan, acı ve keskin bir tadı olan, yani tam olarak helmintlerin hiç tahammül edemediği yiyecekler ve şifalı bitkiler olmak üzere bir dizi halk ilaçları kullanılır. Bu onların temizleme etkisinin temelidir.

Sarımsak. . .

 • Lavman için birkaç diş sarımsağı bir presten geçirin, bir bardak ılık su dökün, gece boyunca ısrar edin ve sabah süzün ve lavman yapın. 5 gün içinde tekrarlayın.
 • 0. 25 su bardağı rendelenmiş yaban turpu ve doğranmış sarımsağı karıştırın, 1 litre su dökün, 10 gün ısrar edin. Yemeklerden yarım saat önce 1 yemek kaşığı alın. ben. x 3 s. bir günde.
 • 12 damla taze sıkılmış sarımsak suyunu 200 ml ılık sütte seyreltin ve 3 r. bir günde. Kurs 7 gündür.
 • Geceleri anüse soyulmuş bir diş sarımsak sokun, sabah çıkarın.
parazitlere karşı sarımsak lavmanı

Otlar üzerinde (pelin, solucan otu, karanfil vb. ile).

 • Kurutulmuş doğranmış otları karıştırın: pelin (30 gr), karanfil (50 gr) ve solucan otu (100 gr). Şemaya göre yemeklerden yarım saat önce alın: 1. gün 1 kez 1 çay kaşığı, 2. gün - iki kez 1 çay kaşığı, 3. günden itibaren - 1 çay kaşığı için günde üç kez. bir slayt ile.
 • 2 yemek kaşığı. ben. kuru solucan otu çiçeklerini kaynar suyla (1 l) dökün, ısrar edin, süzün ve yemeklerden önce 0, 5 yemek kaşığı alın. x 3 s. bir günde.

Soda. . .

800 ml su ile 30 g kabartma tozu dökün ve tamamen çözün. İlk önce, 2 litre sade su temizleme lavmanı yapın, ardından bir soda çözeltisi verin ve bağırsak hareketlerini en az yarım saat geciktirmeye çalışın.

Dışkılamadan sonra, temizleme lavmanını sade su ile tekrarlayın. Prosedürü her gün 7-8 kez tekrarlayın.

Konyak ve hint yağı ile. . .

50 ml konyak ve hint yağını (tek seferlik alım) karıştırın, 2-3 gün boyunca sabahları aç karnına için. Susuz kalmamak için bol su içilmesi önerilir.

parazitlere karşı brendi ve hint yağı

Zeytinyağı ve limon suyu ile karaciğer temizliği. . .

200 ml zeytinyağı (ısı) ve olgun limondan sıkılmış 200 ml meyve suyu hazırlayın. Yatmadan önce karaciğere bir ısıtma yastığı koyun ve her 15 dakikada bir bir yudum yağ ve meyve suyu alın. Sabahları dışkı ile birlikte durgun safra ve diğer birçok zararlı madde çıkacaktır.

(Dikkat: İlaç şu anda daha hafif etkilerle sunulmaktadır. )

Kontrendikasyonlar

Parazitlerin vücudunu evde bile temizlemek, özellikle helmintlerin toplu ölümlerinden toksinlerin salınması artacağından, her durumda onun için stresli hale gelecektir.

Bu nedenle, onun için birçok kontrendikasyon var:

 • hamilelik ve emzirme;
 • sindirim, kardiyovasküler, genitoüriner ve endokrin sistemlerin kronik hastalıklarının varlığı;
 • onkoloji;
 • geçici kontrendikasyon - grip ve ARVI.

Bu hastalıklardan muzdarip olmasanız bile, vücudu halk ilaçları ile arındırabiliyorsanız doktorunuza danışmanız gerekir.